Szombat este kisorsolták az idei League of Legends világbajnokság csoportjait. Nem kevés meglepetés, elképesztő párharcok várhatóak egyéni és csapatszinten is már a csoportkörökben, szóval nem fogunk unatkozni. Nézzük a csoportokat és hozzájuk a szerkesztői reakciókat.
A csoport: CLG, yoe Flash Wolves, KOO Tigers, Pain Gaming
Az A csoport egyértelműen a legkönnyebb, ennek ellenére bármi megtörténhet, a csapatok közel azonos képességűek. Jogosan érezheti mind a négyük, hogy továbbmehetnek.
Észak-Amerika első kalapjából érkező CLG viszont nehéz helyzetbe került. Junglerük, Xmithie, aki filippínó származású, vízum problémák miatt nem vehet részt az Európában tartott világbajnokságon. Helyette az amúgy super-subként tartott mid laner, HuHi ugrik be. Érdekes. Remény azonban még maradt bőven, a CLG mind három laneről veszélyes lehet.
Az LMS-ből érkező tajvani yoe Flash Wolves is egyértelműen a továbbjutást célozza majd meg. Az ahq mögött kvalifikáló gárda rendelkezik nemzetközi tapasztalattal, az IEM katowicei tornáján megfogták az akkor még formában lévő Cloud 9-t és az SK Gaminget is. Kíváncsian várom őket. Az assassin hősök pedig megint egyre népszerűbbek, ami kedvez az agresszívabb ázsiai csapatoknak. Karsa-ra és Maple-re érdemes lesz odafigyelni.
A KOO Tigers másodikként jutott ki Koreából a vb-re, championship pontjaiknak köszönhetően. Ebből a csoportból szerintem kötelező kijutniuk. Nem hiszem, hogy megfogja őket akárki is a csoportból, az viszont komoly problémát okozhat, hogy sokszor elvesztik a fejüket a tigrisek, ha nem úgy mennek a dolgaik ahogy ők azt előzetesen eltervezték. Azért a Rush Hour – GorillA, Pray 2v2 izgalmas lesz.
Végül, de nem utolsó sorban a brazil Pain Gaming egészíti ki az A csoportot. Semmiképpen nem szabad lebecsülni őket, az eddigi talán legerősebb szabadkártyás csapat a világbajnokságok történetében. BrTT (adc) és Kami (mid) ugyan nem a leghangzatosabb nevek, de rendkívül tehetséges játékosok, akiknek ha kijön a lépés komoly fejtörést okozhatnak akár a nagyoknak is.
A végső sorrend valami ilyesmi lesz szerintem:
1. KOO Tigers 2. Counter Logic Gaming 3. yoe Flash Wolves 4. Pain Gaming
tragg
B csoport: Fnatic, iG, ahq, Cloud 9
Személy szerint nagyon kíváncsi vagyok erre a csoportra. A Fnatic tuti továbbjutónak mondható, amennyiben ki tudják javítani az early game hibáikat. Az viszont biztos, hogy Febivent meg fogja izzasztani Westdoor és Rookie a középső ösvényen, Incarnationről nem is beszélve. Bár Amerikában játszik, mivel dán, nem áll távol tőle az európai stílus. Mivel személyes kedvencem a C9 a gödör ellenére is, amiből próbálnak kimászni, nagyjából csoda kéne ahhoz, hogy akár csak a külföldi sajtóban egyébként agyonhájpolt ahq-t (mondjuk nem teljesen értem a hype miértjét, minden évben ott van körülöttük a médiabuzz, mégsem értek el eddig soha komolyabb eredményt) tényleg legyőzzék. De ha valaki képest egy vb-n villantani, az Hai karmester. Ha továbbjut a C9 a csoportból, Hainak szobrot emelnek, ebben biztos vagyok.
A csoportelsőségről ugyanakkor valószínűleg az iG és a Fnatic párharca fog dönteni. Kakao és Rookie koreai nevelések a KT-ből, a felső ösvényen Zzitai pedig előszeretettel játszik carry hősöket is, csak úgy, mint Huni a Fnaticból, így fontos szerepet kapnak majd a junglerek, ki tudja nagyobb előnyhöz juttatni a saját toposát. Reignover teljesítménye ingadozott nyáron, hol a hátán vitte a csapatot Olaffal, hol eltűnt a csapatban, most azonban kötelezően brillíroznia kell. Kíváncsi vagyok, hogy az új metához hogy fog tudni alkalmazkodni. Az alsó ösvényen Kid régen villogott, most talán kevésbé, azt kötelezően hoznia kell a Fnaticnak. Ahogy az SKT edzője is nyilatkozta: Európa és Kína sokkal jobban tudja alakítani a metát, az új peccs meg gyakorlatilag borít majd mindent, így aki előbb alkalmazkodik, az nyer.
Az én tippem a csoportra:
1. Fnatic, 2. iG, 3. ahq, 4. Cloud9
Hodi
C csoport:
A legutóbbi világverseny két döntőse egy csoportba került, így ha másért nem, már ezért érdemes lesz bekapcsolni a streamet a C csoport meccsei alatt. Az SKT botladozását már mindenki elfelejtette, Fakerék újra magabiztos játékkal nyerték meg az LCK legutóbbi kiírását. Kérdés, hogy nem sikerült e túl hamar a formaidőzítés?
Az EDG csak a Regional Finals során jutott be az év végi küzdelmekre, ami azért egy picit meglepő. A tavaszi LPL és az azt követő MSI győzelem után mitha nem vették volna annyira komolyan a játékot Defték. A rájátszásba simán bejutottak, de a jelentések szerint betegen játszott a fél csapat, ezért is a gyengébb eredmény. A Regionals során aztán már megmutatták ki az úr a háznál: legnagyobb ellenfelüket, az IG-t könyörtelenül alsó ágra tették, és jutottak ki a vb-re.
Valljuk be, a H2K-nak nem sok keresni valója van az ellenfél neveit látva. Habár Pr0lly és Ryu megegyezett, hogy ha az SKT-vel összekerülnek, akkor láthatunk egy Zed instalockot, de ezen kívül sok vizet nem fognak zavarni. Európában is rendre bizonytalanok voltak a nyár során, sok meccset csak nehézségek árán tudtak befejezni, ami egy kínai/koreai óriás ellen nem elég. Tisztes helytállást, és szervezettebb csapatjátékot várok tőlük.
A Bangkok Titans számomra fekete ló, azonban nem hinném, hogy a nagyokat meg tudnák szorongatni. Már azt is meglepetésnek venném, ha a H2K-val egy szoros meccset játszanának.
A sorrend nálam így néz ki: SKT, EDG, H2K, BT
sundii
D csoport: LGD, KT, TSM, OG
A TSM játékosainak tavaly megérte annyi szűzlányt áldozni, összejött nekik az egyetlen csoport koreai csapat nélkül. Idén valamit elronthattak a démoni inkantációk közben, mivel sikerült magukat a de facto halálcsoportba ejteniük és a CLG csapata kapta meg az áldást (ami idén a "leggyengébb" koreai csapatot jelenti).
A viccet félretéve: ez egy érdekes csoport lesz, a TSM kivételével csupa agresszív társasággal. A legvalószínűbb eredmény szerint az LGD és a KT jut tovább. Esetleg, esetleg történhet valami csoda, és az Origen átkaparja magát az LGD mellett.
A fej-fej melletti dolgok tekintetében is izgalmas keveréket kaptunk: lesz négy rettentően erős toplaner (Soaz, Ssumday, Acorn/Flame ... és szegény Dyrus, akit előre is őszintén sajnálok, láthattuk, mit kapott az MSI-n) valamint a midlane felhozatal sem utolsó (xPeke, GODV, Nagne, Bjergsen). Bot lanek terén is lehetnek villanások, pláne Imp és Pyl valamint az Origenes srácok részéről, mindkét duó agresszív stílust képvisel, amin teljes meccsek is eldőlhetnek egyes esetekben.
A jungle pozíció viszont elég siralmas ebben a csoportban, bármilyen jók is a csapatok - könnyen előfordulhat, hogy Amazing lesz a csoport legjobban szereplő junglere. TBQ az LPL rájátszás kivételével igencsak halovány volt mindig is, Score pedig ugyan elég agresszív, mohó stílust képvisel, egy ravaszabb róka ezt könnyen képes büntetni. Santorin igazából Bjergsen harmadik Summoner spellje, kiszámítható, de egységes színvonalat képvisel.
Reálisan tekintve az LGD szerintem nem fog meccset veszíteni, a TSM pedig nem fog meccset nyerni. Én olyan 80% esélyt adok arra, hogy a KT lesz a második seed, tökéletes csillagálláskor és még több szűzlány áldozása esetén van egy holdsugárnyi esély arra, hogy az Origen valahogy beszuszakolja magát a második helyre.
Szóval: LGD > KT > OG > TSM
tronke